Google Merchant Center ile E-Ticaret’te Rakiplerin Önüne Nasıl Geçilir?

Sirkhet Blog - Google Merchant Center ile E-Ticaret'te Rakiplerin Önüne Nasıl Geçilir?

Google Merchant Center sayesinde web sitenizdeki ürünlerinizi ve ürünlerinizin tüm bilgilerini Google’a yüklersiniz. Neden Google’a verilerimi vereyim diyebilirsiniz. Burada aslında Google sizin verilerinizi sizin yararınıza kullanıyor. Ayrıca müşterilerin gördüğü ürün bilgilerini verdiğiniz için bu durum herhangi bir gizlilik ihlali teşkil etmemektedir.

Google Merchant Center ile Rakiplerinizin Önüne Geçebilirsiniz

Google Merchant Center ile yapabileceklerinizin sınırı aslında yoktur denilebilir. Çünkü Google Merchant Center sayesinde reklam kampanyalarınızı ve pazarlama stratejilerinizi daha etkili bir şekilde kullanır ve yönetirsiniz. Google Merchant Center sayesinde daha hızlı sonuçlar aldığınız için yanlış stratejilerinizi düzenleyebilirsiniz. Bu sayede rakiplerinizden daha hızlı davranarak pazardaki açıklardan büyük ölçüde yararlanabilirsiniz.

Google Merchant Center, rakiplerinizin önüne geçme konusunda biçilmiş bir kaftandır. Çünkü detaylı rakip analizi yapabilecek, ürünlerinizi sürekli güncelle imkanı bulacak, daha kapsamlı ve daha etkili reklam stratejileri oluşturabileceksiniz. Rakipleriniz hala oluşturdukları reklamların sonuçlarını bekliyorken, siz çoktan o sonuçları elde etmiş ve sonuçlara göre stratejilerinizi geliştiriyor olacaksınız.

Google Merchant Center Yararları Nelerdir?

Tüm ürünleriniz ile ilgili tüm verileri Google’a yükleyebilir ve İnternet üzerinden alışveriş yapan kişiler tarafından daha erişilebilir olursunuz. Ürünlerinizi dilediğiniz her zaman düzenleyebilir, yeni ürünler ekleyebilir ve artık satmadığınız ürünlerinizi silebilirsiniz. Her bir ürününüzün İnternette nasıl göründüğünüz denetleyebilir ve buna göre ek düzenlemeler yapabilirsiniz. En etkili pazarlama ve reklam stratejileri oluşturabilir ve satışlarınızı oldukça büyük oranlarda arttırabilirsiniz. Google reklamlarını normalden daha ayrıntılı ve daha etkili bir biçimde kullanırsınız Karşı karşıya geldiğiniz herhangi bir sorunda Google uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Google Merchant Center’ı kullanmak için öncelikle bir Google Ads hesabınızın olması gerekiyor. Google Ads üzerinden verilerinizi Feeds bölümünden Google’a yükleyebilirsiniz. Google Ads üzerinden oluşturduğunuz reklamlar ile Merchant Center entegrasyonunu tek bir tık ile sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda fatura konusunda eğer Google Ads hesabınızı Merchant Center üzerinden açtıysanız, fatura bilgilerinizi Hem Merchant Center hem de Google Ads üzerinden ayrı ayrı  güncellemeniz gerekecektir.