Instagram Reklamlarının Hayranlık Uyandıran Potansiyeli

Sirkhet Blog - Instagram Reklamlarının Hayranlık Uyandıran Potansiyeli

Instagram, senelerdir gelişimini sürdüren bir uygulama olarak hayatımızda yer alıyor. Artık birçok şirket, ürünlerinin reklamını Instagram üzerinden yapıyor ve büyük dönüşler alıyor. Peki Instagram reklamlarının hayranlık uyandıran potansiyelinin sebepleri neler? Devamı yazımızda…

Şirketlerin Hedef Kitlelerine Özel İçerikler Oluşturmaları

Bu durumda oluşturulacak ilk kampanya hedef kitlenizin kimlerden oluştuğunu anlamak adına gerçekleştirilecektir. Hangi ürünlerin hedef kitlenizi bir anda harekete geçirdiğini görmeniz için bu yöntemi uygulamanız önemli. Günümüzde birçok şirket bu yöntemi uygulayarak hayranlık uyandıran reklam dönüşleri alıyor!

Görsellerin Çok Az Bir Alanında Metin Barındırıyorlar

Bu da oldukça mühim bir detay. Şöyle bir araştırdığımızda biz de görüyoruz ki birçok olumlu dönüş almış olan Instagram reklamında püf noktaların başında az metinli ilgi çekici görseller geliyor. Şayet metin eklemeniz gerekse bile bu metnin ilgi çekici olup olmayacağına dikkat etmelisiniz. Mesajınızı belirttiğiniz kısa ve öz bir metin seçmek şirketinizi daha ileri taşıyacaktır.

İlgi Çekici ve Yüksek Çözünürlüklü Bir Görsel Kullandıkları İçin Reklamlardan Kusursuz Dönüşler Alıyorlar

Basit ama ilgi çekici bir görsel her zaman sizi üst seviyeye taşır. Çetrefilli, karmakarışık bir görsel kullanıcıları itecektir. Göz yoran tasarımlara ve görüntülere asla gerek yok. Bunun yerine basit ama şık, sade ama herkesin tekrar tekrar bakacağı görüntüler oluşturmak büyük önem taşıyor. Eğer farkındalık yaratma amacı güdüyorsanız net olmanız gerekiyor. Net bir mesaj ve görsel her şeyi daha iyiye götürecektir.

Web Sitesine Link Vererek Potansiyel Arttırılıyor

Instagram arayüzü, paylaşımlarınızda web sitenize link vermenizi desteklemiyor fakat bunun da bir çaresi var. Instagram’da yayınladığınız reklamlar içerisinde dilediğiniz zaman web sitenize link verebiliyorsunuz. Instagram reklam sektöründe bizlere daha birçok gelişme yaşatacak gibi görünüyor.

Hikayeler Reklam Yapmanın En İyi Yollarından Biri Olarak Görülüyor

Snapchat’ten feyz alınarak daha da geliştirilen Hikayeler bölümü, reklam konusunda kusursuz bir atmosfer yakalamanızı sağlıyor. Hikayeler sekmesinden ilgi çekici reklamlar vererek, kullanıcılar ile tamamen anlık biçimde iletişim kurabilmiş oluyorsunuz. Yaratıcı bir Instagram reklam hikayesi ile kitlenizin ilgisini çekebilirsiniz.

Hashtagler ile Hedef Kitle Genişletmek Önemli

Hashtagler, Instagram içerisinde markanızı yansıtan en basit kullanımlı araçlardır. Unutmayın, olumlu dönüş alan her hashtag, kolay akılda kalan ve dikkat çekici kelimelerden oluşan hashtagler olmaktadır. Markanızı en iyi yansıtan hashtagi bulduğunuzda ilerleme kaydettiğinizi net bir şekilde göreceksiniz.